Adam Małysz kończy karierę

Dziś, po konkursie skoków w Oslo, Adam Małysz oświadczył, że po zakończeniu tegorocznego sezonu kończy karierę. Słowa te wprowadziły smutek do mojego domu…

Nasz Mistrz pragnie zawiesić narty na kołku w czasie, gdy jest na szczycie, a nie wtedy, gdy jego forma będzie słaba. Dzisiejszy konkurs oglądałem wspólnie z rodziną. Zaraz po jego zakończeniu, gdy okazało się, że Adaś zajął 11 miejsce i nie zdobędzie medalu, przeprowadzono wywiad z „Orłem z Wisły”. Jego słowa – mimo że chodziły już o tym słuchy – wprowadziły nostalgię i refleksje w serce moje i pozostałych domowników. Ten „mały wielki” człowiek, który przysporzył nam Polakom tak wiele radości, zadecydował o zakończeniu kariery. Nie będzie już w domu chuchania i okrzyków radości Mamy z powodu kolejnego świetnego skoku Małysza, nie będzie szczerych łez szczęścia Taty, wskutek zdobycia kolejnego medalu i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Dopiero teraz człowiek zdaje sobie sprawę, jak dużo dobrego dawał nam jeden rodak. Ile optymizmu potrafił wlewać do serc rodaków, jakie tłumy przyciągał przed telewizory jak i pod same skocznie. To niesamowite. Adam to fenomen. Czuję ogromny żal, że „tak szybko” postanowił zakończyć pisanie tej pięknej historii.

Kilka lat temu czytałem, że Hiszpanie nasz kraj kojarzą po pierwsze z Janem Pawłem II, po drugie właśnie z Adamem Małyszem. To pokazuje, jak wiele „nasz” Adaś uczynił ku chwale ojczyzny. Stał się jednym z najlepszych skoczków w historii i najsympatyczniejszym i zdecydowanie najbardziej lubianym wśród samych zawodników. Panie Adamie – w imieniu swoim jak i rodziny pragnę Panu bardzo szczerze pogratulować wszystkich sukcesów i podziękować za wspólne chwile radości, łez i dumy. Mamy nadzieję, że zaszczyci Pan nas swoją obecnością choćby w studiach telewizyjnych, komentując kolejne Puchary Świata. Pana dokonania na zawsze pozostaną w pamięci Polaków. Ze łzami w oczach szanujemy decyzję i głośno krzyczymy: DZIĘKUJĘMY !

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść…niepokonanym…”Komentarze (3) do "Adam Małysz kończy karierę"

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.