Kampania wyborcza – czas start…

Zbliża się czas kolejnych wyborów, tym razem samorządowych. Właśnie to głosowanie może się poszczycić największą frekwencją wyborczą w Polsce. To dobrze, bo lokalni samorządowcy są naszymi znajomymi, których możemy spotkać na ulicy, w autobusie lub w kawiarni.

Podczas wyborów na Burmistrza, Radnych Miasta, Powiatu oraz Województwa czujemy, że mamy realny wpływ na to, co nas otacza. Nowa ulica, dziura w drodze, plac zabaw, centra kultury, miejskie wydarzenia – to właśnie rola samorządowców, by spełniać oczekiwania lokalnej społeczności.

Za kilka dni do Państwa drzwi będzie pukać coraz więcej osób, a jeśli nie, to już na pewno skrzynka pocztowa pełna będzie wyborczych ulotek. Proszę się nie złościć – to dobra okazja do tego, by poznać kandydatów, zabiegających o Państwa głos.

Chciałbym, aby swojego wyboru dokonali Państwo świadomie, zapoznawszy się przy tym z sylwetką przyszłych rajców. Największą uwagę proszę jednak zwrócić nie na to, co ktoś obiecuje, tylko na to, co ktoś do tej pory zrobił. W myśl zasady: „Oceniaj po czynach!”

TAK – w tym roku również wystartuję w wyborach do Rady Miasta Lęborka. Nie mnie stwierdzać, czy przez minione cztery lata spełniłem się w tej roli – zostawiam to pod Państwa ocenę. Właśnie głównie dlatego moje nazwisko znajdzie się na białej karcie do głosowania – dla oceny, czy wedle mieszkańców jestem osobą godną zaufania i odpowiednią do reprezentowania części lokalnej społeczności.

Na moim blogu znajdziecie Państwo niezbędne narzędzia do tego, by pomóc odpowiedzieć sobie na to pytanie. Zamieściłem tu m.in. Podsumowanie moich działań w kadencji 2010-2014. Na stronie znajduje się również mój Program Wyborczy 2014-2018. Gdyby ktoś z czytelników chciał się dowiedzieć szczegółów na temat zbliżających się wyborów (np. gdzie głosować), odsyłam do podstrony Niezbędnik Wyborcy.


Wybory samorządowe 16 listopada 2014  roku – Twój głos ma znaczenie!

Serdecznie zapraszam do głosowania
Jarosław LitwinKomentowanie wyłączone.