Niebezpieczne skrzyżowanie

W piątkowym „Echu Lęborka” ukazał się artykuł dotyczący wniosku mieszkańców o stworzenie wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. A. Krajowej (w rejonie skrzyżowania z ul. Czołgistów). Niestety, Komisja ds. organizacji ruchu drogowego proponuje wyniesienie w innym miejscu. Czy to rozwiąże problem?

Ustanowienie wyniesionego przejścia dla pieszych na wysokości zakładu fotograficznego (a nie, jak zakładał wniosek mieszkańców na wysokości kiosku) moim zdaniem nie rozwiąże problemu. Główny ruch pieszych przez ulicę A. Krajowej odbywa się na wysokości Biedronki i jestem pewien, że ludzie nie będą przemierzać kilkudziesięciu metrów na wyniesione przejście przy zakładzie fotograficznym, by przejść na drugą stronę jezdni.

Argument komisji do spraw organizacji ruchu drogowego (działajacej przy Starostwie), że wyniesione przejście na wysokości kiosku nie może być wykonane, bowiem jeżdżą tam autobusy komunikacji miejskiej, jest kompletnie bezzasadny. Na ulicy Czołgistów, a więc niecałe 50 metrów dalej, znajduje się próg zwalniający i autobusy nie mają problemu z jego pokonaniem. Z moich informacji wynika, że żaden przedstawiciel komisji nie kontaktował się z Dyrektorem ZKM w sprawie wniosku mieszkańców.

Uważam, że samo wyniesione przejście dla pieszych nie rozwiąże problemu komunikacyjnego w tym miejscu. Całe skrzyżowanie ulicy Czołgistów z ulicą A. Krajowej, wraz z wjazdem do Biedronki, wymaga kompleksowej przebudowy. Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście dla pieszych jak i kierujących.

 

 

 Komentowanie wyłączone.