Norbert Bohater Dampc

20-latek z Lęborka – Norbert Dampc – w wakacje pracował w Łebie, pływając z turystami motorówką po morzu. Pewnego dnia, widząc topiącą się kobietę, wyskoczył i przeprowadził akcję ratowniczą. Całość zarejestrowała jedna z kamer monitoringu.

W zasadzie nikt by się o tym nie dowiedział, gdyby nie właśnie filmik i rozpoznanie Go przez znajomych. Ja sam otrzymałem o tym informację od kolegi.

Norbert to bardzo skromny chłopak, poznałem Go około 2,5 roku temu – był moim kursantem na prawo jazdy. Od tamtego czasu nie mam z nim stałego kontaktu. To, co zrobił, zasługuje na ogromne słowa uznania.

Dzięki filmikowi sprawą zainteresowały się media lokalne i ogólnopolskie, doceniając niezwykle bohaterski czyn. Przyznam, że sam zameilowałem do kilku redakcji z informacją o niesamowitej historii. Chciałem, by o sprawie dowiedziała się większa rzesza ludzi, bo niewiele osób zrobiłoby to, co Norbert.

GRATULUJĘ CI JESZCZE RAZ !

Film można obejrzeć pod poniższym linkiem:
Dramatyczny film z Łeby – pomogli tonącym w ostatniej chwili – TVN 24

20-latek bez wahania uratował tonącą turystkę – Dziennik Bałtycki

Uratowali kobietę tonącą w morzu – Głos Pomorza

Bo życie jest najważniejsze – lębork24.info.pl

Sprawą zainteresowali się również twórcy programu „Zwykły bohater” z telewizji TVN. Pod koniec miesiąca jury wybierze finałową dziewiątkę do programu głównego. Trzymam kciuki!

O Norbercie w  gazetach:1 komentarz do "Norbert Bohater Dampc"

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.