Podaruj zdrowie swoim 1% od podatku!

Początek roku to czas rozliczeń podatkowych. W swoich zeznaniach mamy możliwość przekazania 1% od podatku na cele charytatywne. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej opcji i pomocy choremu lęborczaninowi – Filipowi Czaja.

Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią spastycznego niedowładu wszystkich kończyn. Potrzebuje ciągłej, fachowej opieki, przez co korzysta z turnusów rehabilitacyjnych w Złotowie. Dzięki nim u Filipa widać postępy w rozwoju psychoruchowym. Koszt pobytu w takim ośrodku to jednak suma ok. 5000 zł jednorazowo. Rodzice nie mają takich możliwości finansowych.

Pomimo tego, że 16-latek jest dzieckiem niepełnosprawnym ruchowo, jego wyniki w nauce są dobre. Obecnie uczy się w trzeciej klasie gimnazjum. Intelektualnie jest na poziomie swoich rówieśników. Wiosną 2007 roku Filipowi została operacyjnie wstawiona pompa baklofenowa dawkująca lekarstwo, która powoduje zmniejszenie spastycznych skurczy mięśni.

Filip podczas rehabilitacji.

Podsumowując, rehabilitacja jest bardzo droga, ale przynosi efekty. Dzięki naszej wspólnej pomocy, Filip będzie mógł uczestniczyć w turnusach, co pozwoli mu normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem.

Przekazując swój 1% od podatku na pomoc Filipowi Czaja mamy pewność, że nie jest to anonimowa fundacja – których niestety też nie brakuje. Rodzinę chłopca, jak i jego samego znam osobiście i zapewniam, że zebrane pieniądze będą właściwie zagospodarowane.

Wszystkich dobroczyńców jeszcze raz bardzo gorąco zachęcam do pomocy!

Aby pomóc Filipowi, w zeznaniu podatkowym za 2010 rok należy wpisać:

Nr KRS 0000186434 z dopiskiem: FILIP CZAJA 5/C

Tagi: , ,


Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.