Spotkanie z Alteams Group

We wtorek odbyło się spotkanie radnych z przedstawicielami fińskiej firmy, która przygotowuje się do startu produkcji w Lęborku. Zadałem kilka pytań, również o sposób naboru pracowników.

Zapytałem, czy jeśli firma spełni już wszystkie wymogi formalne, to czy ogłosi jeszcze jakiś oficjalny nabór kandydatów na pracowników, czy też „wypchana” skrzynka pocztowa przy ul. Abrahama zawiera wystarczająco dużo CV.

W odpowiedzi można było usłyszeć, że rzeczywiście masa ludzi przysłała już swoje „papiery” drogą pocztową jak i elektroniczną i żaden oficjalny nabór nie będzie ogłaszany. Można oczywiście w dalszym ciągu składać swoje podania, ponieważ rekrutacja nie jest jeszcze zakończona.

Poprosiłem również, by Pan Asko Nevala, prezes i członek zarządu firmy Alteams Group, opowiedział, czy procedury urzędnicze i zdobycie odpowiednich zezwoleń w Polsce jest trudniejsze i bardziej rozciągnięte w czasie niż w innych krajach, w których Alteams ma swoje oddziały.

Uzyskałem odpowiedź, iż „co kraj to obyczaj”. W Chinach wszelkie procedury załatwiono ekspresowo, w Indiach zaś trochę to trwało. Można było wysnuć wniosek, że fiński koncern jest cierpliwy, choć z drugiej strony myślał, że potrwa to krócej. Firma chciałaby zacząć pracę nawet od jutra, bo liczni kontrahenci czekają na nowe dostawy.

Kiedy ruszy Alteams Group – lebork24.info.plKomentarze (2) do "Spotkanie z Alteams Group"

  • operator pisze:
  • Jarek pisze:
Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.