Wniosek o przejście odrzucony

Wracając do tematu obrad komisji ds. oznakowania, poniżej przedstawiam złożony przeze mnie wniosek o utworzenie przejścia dla pieszych na ul. 1 Maja.

Przejeżdżając omawianą ulicą, co rusz natknąć się można na ludzi, przechodzących przez „dzikie” przejście dla pieszych. Poniżej przedstawiam Państwu dwa zdjęcia, które wykonałem około godz. 17.30 dnia 11 marca. „Złapanie” osób, przechodzących przez jezdnię, zajęło mi dosłownie 30 sekund.

 

Stąd też mój wniosek o utworzenie oraz odpowiednie oznaczenie (również znakami ostrzegawczymi) przejścia dla pieszych. Poniżej odpowiedź na wniosek:

 

„W obecnym układzie drogowym znajdują się przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowań ulicy 1 Maja z Al. Wolności i Czołgistów. Usytuowanie kolejnego przejścia w niewielkiej odległości pomiędzy już istniejącymi spowoduje istotne zagrożenie bezpieczeństwa pieszych przemieszczających się w tym rejonie, ponieważ kierujący oceniając geometrię drogi nie przewiduje, iż w odległości mniejszej niż 100 m od już istniejących będzie kolejne przejście, po którym odbywa się ruch w określonych godzinach. Brak wyznaczonego przejścia dla pieszych w tym miejscu powoduje paradoksalnie zwiększenie bezpieczeństwa, ponieważ pieszy wchodząc na jezdnię upewnia się czy nie stwarza zagrożenia.”


Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.